F-ikäisten toimintapäivä

Keski-Suomen F-junnut kokoontuivat kauden neljänteen toimintapäivään Pihtipudas-Saliin lauantaina 27.3. Entiseen tapaan päivä aloitettiin taitomerkkirasteilla. Innokkaat junnut testasivat taituruuttaan mm. ristiaskelluksessa, sivu-ja vuorolaukoissa, vauhdittomassa pituushypyssä ja kuperkeikoissa.

Iltapäivää kohti pelitunnelma kotisalissa tiivistyi, sillä vastustajiksi oli saatu useita joukkueita Petäjävedeltä ja Leppävedeltä. Peleihin osallistui Plokista peräti kolme joukkuetta, mikä on hieno näyttö seuran juniorityöstä. Noora Hakonen, Miina Hytönen, Veera Jämsen, Oona Laitinen, Joonatan Kemppainen, Anni Kinnunen, Minttu ja Miska Marttinen, Aleksi Nappi sekä Alina Toivonen saavuttivat joukkueissaan vaihtelevasti voittoja ja tappioita. Ennen kaikkea he näyttivät, että innokkuutta ja tahtoa pelaamiseen ja omien taitojen kehittämiseen löytyy. D-ikäiset plokilaiset puolestaan suoriutuivat tuomari-ja kirjuritehtävistään kiitettävästi. Kaiken kaikkiaan päivä oli onnistunut ja kannustaa valmentajia, vanhempia ja seuran jäseniä panostamaan junnutoimintaan jatkossakin.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.